UniversalCs.Com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UniversalCs.Com


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Lun Aug 15, 2011 11:29 am

Viorel

Viorel

Fondator
NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Desert%20delicios


Ingredinete reteta : cacao, faina, lapte, margarina, oua, praf de copt, unt, zahar,

Un desert rafinat, care cu siguranta va impresiona musafirii.



Ingrediente:

3 oua, 15 g margarina, 460 g zahar, 5 linguri de cacao, 200 g faina, 1 praf de copt, 1 pahar mare de lapte, 50 g unt

Mod de preparare:

Pentrut blat:
Margarina se freaca bine cu 3 galbenusuri, 200 g de zahar si 3 linguri de cacao. Se adauga 200 g faina, praful de copt si paharul de lapte. Se unge o tava cu unt si se tapeteaza cu faina. Se adauga compozitia si se introduce la cuptor.
Galzura de bezea:
Se bat spuma cele 3 albusuri cu 160 grame de zahar deasupra unui vas cu apa clocotita. Se pune peste blatul rece. Pentru o servire deosebita, se taie totul cu o forma rotunda.
Glazura de ciocolata:
Se face din 3 linguri de lapte, 200 g zahar, 2 linguri de cacao. Se fierbe putin si se adauga 50 g unt dupa care se mai fierbe inca 5 min. Se adauga peste bezea fierbinte.


Pofta buna!




https://4en3rgy.forummo.com/

2NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Vin Dec 16, 2011 10:22 am

Valy

Valy

V.I.P
Credeam ca negresele sunt mai negre ca cea de la mine din clasa =))

________________________________________________
Fara suparare!

3NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Sam Dec 17, 2011 8:18 am

raDonBlaK32

raDonBlaK32

Membru
LL LOL !

4NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Sam Dec 17, 2011 12:07 pm

Valy

Valy

V.I.P
Multumesc! Iti place gluma?

5NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Sam Dec 17, 2011 11:16 pm

raDonBlaK32

raDonBlaK32

Membru
da !

6NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Dum Dec 18, 2011 6:01 am

Valy

Valy

V.I.P
f. bn

Sunt cel mai mare comediant din clasa:))

7NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Sam Ian 14, 2012 4:12 am

eLk

eLk

V.I.P
:))

8NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Mar Aug 14, 2012 2:10 pm

DuNhiLL

DuNhiLL

Membru
eLk , vă rugăm să numai faceţi abuz de emoticoane şi vă rugăm să comentaţi în minim 3 cuvinte dacă nu se va considera spam.Mulţumesc pentru înţelegere !

9NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Empty Re: NEGRESA CU GLAZURA DE CIOCOLATA Joi Ian 03, 2013 4:31 am

EAGame^_^

EAGame^_^

Membru
on: Mi-ai facut pofta, :))


off: Valy..cati ani ai? ai vreo 5 semnaturi, faci Excesive Post (SPAM) si te mai crezi si comediant? Maturiziazate si Gandeste-te inainte sa postezi...

http://extremegames2012.galaxygamer.org

Continut sponsorizat


Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum