UniversalCs.Com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UniversalCs.Com


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

STEAM FREE SLOT by Lulu

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 STEAM FREE SLOT  by Lulu  Empty STEAM FREE SLOT by Lulu Mar Dec 20, 2011 11:51 am

Viorel

Viorel

Fondator
Descriere: Jucatorii care detin steam pot obtine slot foarte usor, tot ce trebui sa faca e sa joace pe server cel putin 30 de minute si apoi sa tasteze in chat comanda: say /steam

Daca un jucator joaca dupa (nonsteam sau fakesteam) si tasteaza comanda: say /steam ii va aparea urmatorul mesaj in HUD:

Pentru slot este necesar sa ai steam!


Daca un jucator are deja slot pe acel server si tasteaza comanda: say /steam ii va aparea urmatorul mesaj:

Nu poti folosi aceasta comanda deoarece ai slot!


Acum urmeaza partea amuzanta, nu e chiar asa usor sa obti slot.
Daca un jucator detine steam si tasteaza comanda: say /steam ii va aparea urmatorul mesaj:

Poti sa folosesti comanda doar dupa 30 de minute de joc...
Timp jucat: 01:20


In momentul in care a indeplinit norma de 30 de minute de joc si tasteaza comanda de mai sus, ii va aparea urmatorul mesaj:

Jucatorul Lulu a primit slot. Felicitari!
Nume: Lulu
Steam: STEAM_0:032121231231212


Nu este necesar sa schimbati harta sau sa dati restart, dupa aparitia acelui mesaj acel jucator va avea slot.
Slotul il va primi pe STEAMID va fi permanent.

Mai nou, adica in versiune 2.0 am facut asa incat acei jucatori care detin steam dupa connectarea pe server ii va aparea urmatorul mesaj in HUD:

Lulu deoarece ai steam poti obtine slot foarte usor.
1. Joaca pe server cel putin 30 de minute.
2. Tasteaza in chat say /steam
3. GL & HF !!!


Mesajul apare doar jucatorilor fara nici un grad pe server, doar cei cu steam.

DPROTO

Acum urmeaza partea putin mai dificila, poate uni dintre voi ati auzit ca a aparut un nou tip de cs care genereaza un STEAMID (fakesteam), daca nu facem aceasta modificare vor aparea unele probleme.
Daca nu intelegeti ce inseamna fakesteam postati aici, nu vreau sa intru moment in detalii.

Prima data trebui oprit serverul (NEAPARAT)
Intrati in foldaru CSTRIKE si deschideti fisierul Dproto.cfg acolo cautati urmatoarele linii:

cid_NoSteam47 = 10
cid_NoSteam48 = 8
cid_Steam = 1
cid_SteamPending = 12
cid_RevEmu = 12
cid_SC2009 = 12
cid_OldRevEmu = 12
cid_SteamEmu = 12
cid_AVSMP = 12


La voi acele linii de mai sus sunt altfel, tot ce trebui sa faceti e sa modificati acele linii cu ce vam dat eu.

Dupa ce am facut aceasta modificare, trebui sa trecem la instalarea pluginului in sine.

Instalare:



Cod:
1. Fisierul "steam_slot.amxx" in puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Deschideti fisierul "plugins.ini" si treceti linia:

      


steam_slot.amxx


3. Deschideti fisierul "users.ini" si treceti linia asta jos de tot (ultima sa fie):

; STEAM SLOT FREE


Aveti grija ca in fata acelui mesaj sa fie ; plus de asta dupa acel mesaj apasati ENTER (neaparat trebui un spatiu)

In acest moment pluginu este functional (100%) daca indepliniti pasii de mai sus.

Multumiri lui Salmus pentru modificarile aduse fisierului (dproto) si rezolvari problemei (timpclient)

Autor: Lulu
Versiune: 2.0

https://4en3rgy.forummo.com/

2 STEAM FREE SLOT  by Lulu  Empty Re: STEAM FREE SLOT by Lulu Joi Aug 23, 2012 5:46 am

MafiotuL™

MafiotuL™

Membru
:bravo

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum