UniversalCs.Com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UniversalCs.Com


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Ce anticheat sa folosim contra codatilor ?

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Ce anticheat sa folosim contra codatilor ? Empty Ce anticheat sa folosim contra codatilor ? Mar Dec 04, 2012 12:58 pm

VictorDascal

VictorDascal

V.I.P
Nu ai cum sa opresti codatii folosind addonuri sau pluginuri la server. Ei tot intra si tot iti ***** jocul. Asa a fost dintotdeauna si asa o sa fie pana la sfarsit. Tie pe server iti trebuiesc admini capabili sa faca diferenta intre un codat, un idiot si unul care joaca bine cu adevarat. Asta daca vrei sa ai un server cat de cat acceptabil. Altfel nu ai cum.
Programele anticheat (cele care merita mentionate) sunt:

Cheating-Death
- are o rata de recunoastere a codatilor (zic eu) de cam 75-80%
- foloseste relativ putine resurse
Parti proaste
- jucatorul care intra pe serverul tau trebuie sa fi deschis in prealabil clientul de C-D.
- unii vor simplu si la obiect SA SE JOACE fara sa se complice cu C-D si *****turi, deci vor ocoli serverul tau pentru a scapa de o bataie de cap.
- clientul de C-D este FOARTE INCOMPATIBL cu versiunea NOSTEAM de cs. Adica merge bine doar pe Steam.
- unii joaca de la icafe-uri unde nu exista C-D
- SI ASA MAI DEPARTE

HLGuard
- e de *****
- foloseste MULTE resurse (cand e activ, adauga cel putin 50% la utilizarea procesorului)
- recunoaste cam 10% (si asa e mult) din codati
- e de *****
- e de ***** :)

VAC - Valve Anti-Cheat / VAC2
- asta e cat de cat rasarit, gaseste codati destul de multi, foloseste relativ putine resurse
- partea proasta e ca in momentul in care gaseste un codat, ii da ban pe STEAM_ID. Deeeeci e TOTAL INUTIL pentru serverele NOSTEAM (unde toata lumea are acelasi STEAM_ID si anume cel de LAN)

SSClient
- nu face altceva decat sa oblige toti jucatorii sa faca screenshot la ecran la sfarsitul hartii si sa urce acel screenshot pe un [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Parti proaste
- cere atentia neconditionata at all times a unui admin. Adica cineva trebuie sa se uita la zecile si sutele de screenshoturi facute intr-o zi pentru a observa cine folosea coduri si cine nu.
- imagineaza-ti doar ce se intampla cand 20 de jucatori incep simultan sa urce o poza pe serverul tau. Si asta o data la 45 de minute sau cat ai setat pe server timelimit-ul. Daca nu poti, imi imaginez eu pt tine:) : FOLOSESTE FOARTE FOARTE MULTA BANDA. Atat a ta cat si a jucatorilor. Aici fie ca vrei sau nu, apare lag la unii sau la toti jucatorii si asa mai departe.


Deci, dupa cum vezi, nu ai prea multe variante de unde sa alegi, toate au mai multe parti proaste decat bune si cel mai important: EXISTA CHEATURI CARE TREC FARA NICI CEA MAI MICA PROBLEMA PESTE ELE.

Deci tot la admini capabili ramanem..

Sper ca nu te-am plictisit :)

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Cum folosim un client fara mc

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum