UniversalCs.Com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UniversalCs.Com


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Te intrebi dese ori ce este sportul?

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Te intrebi dese ori ce este sportul? Joi Sept 08, 2011 5:28 am

Viorel

Viorel

Fondator
Ce este sportul?
Sportul inseamna sanatate, optimism şi pofta de viaţa, dar nu numai atat. Sportul ajuta la eliminarea kilogramelor in exces si auto regleaza greutatea corporala. Puteti interactiona cu oameni, asadar sportul ajuta la consolidarea relatiilor interumane.

Sportul reduce considerabil depresia si anxietatea. Intareste oasele, inima, muschii, intregul sistem cardio-respirator. Creste increderea in sine si autosatisfactia. Reduce considerabil efectele stresului. Imbunatateste rezistenta fizica si concentrarea psihica. Ajuta la coordonarea miscarilor, simtul echilibrului si flexibilitatea coloanei vertebrale si mobilitatea articulatiilor.

Facand sport invatam lucruri noi. Dezvoltam obiceiuri sanatoase legate de nutritie, conservarea energiei, dozarea efortului si autocunoasterea personala. Deseori se pot descoperi si consolida calitatile de lider. :D

https://4en3rgy.forummo.com/

2 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Sam Dec 17, 2011 8:45 am

raDonBlaK32

raDonBlaK32

Membru
Ceai scris este un motto pt mine !

3 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Sam Dec 17, 2011 12:01 pm

Valy

Valy

V.I.P
Si pentru mine(dar fara slabit -> ca nu sunt gras) !


Ar trebui sa te numim "doctorul forumului" .

4 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Lun Dec 19, 2011 5:51 am

raDonBlaK32

raDonBlaK32

Membru
LL

5 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Lun Dec 19, 2011 12:25 pm

Valy

Valy

V.I.P
adevarat . pentru ca tot pui "retete" de medicina =))
:(d

6 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Mar Dec 20, 2011 1:34 am

Viorel

Viorel

Fondator
LL Da....

https://4en3rgy.forummo.com/

7 Te intrebi dese ori ce este sportul? Empty Re: Te intrebi dese ori ce este sportul? Sam Dec 22, 2012 11:03 am

reLaxwOw

reLaxwOw

V.I.P
Eu nu ma simt bine daca nu joc o partida de fotbal la coltul strazi :D

Continut sponsorizat


Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum